Kvůli požáru hotelové vířivky se muselo evakuovat 52 lidí

foto: HZS Královéhradeckého kraje

TRUTNOVSKO – K požáru došlo tuto středu krátce po sedmé hodině večerní ve Strážném. Osmi hasičským jednotkám byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Z hotelu se ještě před příjezdem hasičů samovolně evakuovalo 52 lidí, a to jak ubytovaní hosté a také personál. Při události se naštěstí nikdo nezranil.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„V počátku se snažili požár hasit ubytovaní hosté pomocí hasicích přístrojů. Hasiči po svém příjezdu natáhli vodní proud, pomocí kterého požár kolem 19:45 lokalizovali, prováděli průzkum objektu a odvětrávali prostory pomocí přetlakové ventilace. Před 21. hodinou ohlásil velitel zásahu likvidaci události, místo bylo předáno majiteli,“ sděluje mluvčí hasičů Martina Götzová.

Vyšetřovatel hasičů určil jako pravděpodobnou příčinu požáru technickou závadu. Ta bude upřesněna po dalším ohledání místa ve spolupráci s experty v oblasti elektro z Institutu ochrany obyvatelstva. Škoda byla předběžně stanovena na 800 tisíc korun, zplodiny z hoření poškodily celé patro.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí, dobrovolné jednotky Horní Lánov, Špindlerův Mlýn, Vrchlabí 3 – Podhůří, Černý Důl – Čistá, Dolní Dvůr. V rámci mezikrajské výpomoci byla povolána profesionální a dobrovolná jednotka z Jilemnice z HZS Libereckého kraje.