Městský úřad má nové moderní pracoviště

Foto: Oficiální www města Dvůr Králové nad Labem

TRUTNOVSKO – Město nechalo zrekonstruovat bývalou budovu školy, aby nemuselo pro některé své odbory již pronajímat prostory. Ve výsledku by mělo na provozních nákladech ušetřit okolo jednoho milionu ročně.

Od poloviny roku 2022 probíhala rekonstrukce bývalé budovy ZŠ Komenského ve Dvoře Králové nad Labem, ze které se stane moderní bezbariérové administrativní pracoviště. Na jaře by se sem měly přestěhovat některé odbory městského úřadu. Díky rozsáhlé revitalizaci by se měly snížit provozní náklady a zvýšit komfort pro občany. Stavební práce si vyžádaly částku zhruba sedmdesát milionů, šest milionů čtyři sta tisíc korun bylo získáno pomocí dotace. „Stavbaři v uplynulých měsících zrekonstruovali střechu bývalé školy a podlahové konstrukce, změnili některá dispoziční řešení, dále nainstalovali nové rozvody, vyměnili okna, dveře a budovu zateplili. Pro zajištění bezbariérovosti byla vybudována výtahová šachta a instalován výtah. Momentálně se pracuje uvnitř budovy, kde řemeslníci instalují vybavení kanceláří, dokončují interiéry a až budou vhodné klimatické podmínky, dojde ještě k předláždění průchodu a k terénním úpravám okolí budovy,“ dodává za město Jan Sedláček.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.