Opilý a zdrogovaný šofér policistkám neujel!

Ilustrační foto

NÁCHODSKO – Osmadvacetiletý muž odcizil na začátku února neuzamčené vozidlo Renault Thalia, které bylo zaparkované na nezabezpečené zahradě. Následně s ním odjel do Náchoda ke svému kamarádovi.

„Poté při cestě pro cigarety se jej rozhodla v rámci běžného výkonu služby zkontrolovat policejní hlídka, které připadalo vozidlo svou jízdou podezřelé. Na jejich výzvu však zareagoval ujížděním. Dopravní policistky ho proto začaly pronásledovat,“ sděluje policejní mluvčí Lucie Konečná.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Do jeho pronásledování se postupně zapojila i hlídka obvodních policistů a hlídka pohotovostního a eskortního oddělení. Muže se nakonec podařilo zadržet za pomocí donucovacích prostředků za obcí Velký Třebešov.

Policisté si hříšníka proklepli v evidencích a zjistili, že má vysloven zákaz řízení až do ledna 2025. Na místě s ním byla provedena dechová zkouška, který ukázala opakovaně hodnotu 0,6 promile alkoholu v dechu. Rovněž mu vyšel pozitivní test na přítomnost látky amfetamin/metamfetamin. Muži tak nyní hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.