Dříve se tu těžila hlína, teď by tu mohlo být sportoviště

Foto ilustrační

TRUTNOVSKO – Již delší dobu řeší radní nedostatek ploch pro vybudování nových sportovišť ve městě. V současné době mají vyhlédnutou jednu lokalitu, kde by časem mohlo vzniknout nové centrum pro mládež.

Ve Dvoře Králové nad Labem řeší město dlouhodobě nedostatek místa pro vybudování nových sportovišť. Jednou z možností je nová lokalita u Seifertovy ulice, kde by časem mohlo vzniknout tréninkové centrum pro mládež. „Jsme teprve na začátku celého záměru. V první řadě je třeba prověřit, že pozemky, které město v lokalitě vlastní, jsou pro takový typ využití vhodné. Proto chceme na březnovém zasedání zastupitelstva projednat materiál, který by uložil zajistit zpracování územní studie za účelem prověření změny v území pro investiční záměr, a to včetně analýzy ekologických dopadů a rizik. Tyto dokumenty by poté posloužily jako podklad pro případnou změnu územního plánu, a především by měly potvrdit realizovatelnost celého záměru,“ upřesňuje za město Nasik Kiriakovský.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.