Dopravu zlepší nový kruhový objezd

Foto: Oficiální www města Trutnov

TRUTNOV – Na jedné z křižovatek řidiči dlouho čekají, než mohou vyjet. Situaci by měl zlepšit kruhový objezd, zatím provizorní a ve zkušebním režimu. Pokud se osvědčí, bude v dotyčném místě umístěn natrvalo.

V Trutnově vznikne v brzké době již dvanáctý kruhový objezd, konkrétně na frekventované křižovatce ulic Náchodská, Polská a U Stadionu. Přípravné práce by měly začít v dubnu, v květnu by pak mělo dojít k instalaci dopravního značení. Investice se bude pohybovat ve výši osm set padesát tisíc korun. „Kruhový objezd by měl zlepšit situaci celé křižovatky a usnadnit výjezd od hotelu Patria a ze sídliště U Stadionu, kde v tuto chvíli řidiči dlouze čekají, než mohou vyjet. Nejhorší situace bývá ve všední dny ráno a v pátek odpoledne, kdy se na Polské ulici tvoří kolony. Po dohodě s Ředitelstvím silnic a dálnic jsme se rozhodli zatím provizorně zkusit tuto dopravní úpravu. Průběžně budeme vyhodnocovat zatížení křižovatky i jednotlivých ulic. Pokud se nové dopravní řešení osvědčí, dojde zde k vybudování trvalé okružní křižovatky. Taková úprava by už byla v režii Ředitelství silnic a dálnic,“ dodává místostarosta Tomáš Hendrych.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.