Video: Sedmadvacetiletý muž pod vlivem drog a s dítětem v autě ujížděl policistům

Ilustrační foto

HRADECKO – Při události, ke které došlo toto pondělí krátce po čtvrté hodině odpolední, ohrozil řidič desítky lidí. V Písečné ulici jeho vozidlo Audi A6 chtěli zastavit policisté k běžné kontrole, místo toho začal ujíždět.

Hříšník projel ulicí Štefcova, Mrštíkova, Náhon a pokračoval silnicí k Lesnímu hřbitovu, kde vjel do hradeckých lesů. Po projetí několika lesních cest najel na silnici I. třídy č. 35 vedoucí na Býšť, kde z důvodu policejního zátarasu a vzniklé kolony aut byl donucen zastavit.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Pomocí donucovacích prostředků policisté řidiče zadrželi a omezili na svobodě. Následně z auta vytáhli brečící dítě, které sedělo v autosedačce nepřipoutané. Mezi vzlyky 6letý chlapec stihl policistovi i poděkovat,“ sděluje policejní mluvčí Iva Kormošová.

Během cca 10 minutového ujíždění řidič nezastavil na „stopce“, jel v protisměru i zákazem vjezdu. V úseku s povolenou rychlostí 30 km/h jel přes 100 km/h, u Zděné boudy, kde je vysoká frekvence pohybu osob, jel přes 130 km/h a u Lesního hřbitova dokonce přes 150 km/h.

Řidiče policisté podrobili dechové zkoušce i orientačnímu testu na drogy. Zkouška na alkohol byla negativní, ale test na drogy byl pozitivní na pervitin. Policisté si muže pořádně proklepli v evidencích a zjistili, že není v současné době držitelem řidičského průkazu. V minulosti byl navíc několikrát přistižen za volantem pod vlivem drog. Naposledy minulý týden (28.2.), kdy vezl na zadních sedadlech bez autosedaček dokonce dvě děti ve věku 4 a 6 let.

Jelikož svou bezohlednou a velmi riskantní jízdou ohrozil a vydal v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví několik řidičů jedoucích vozidel, cyklistů a chodců včetně skupiny dětí, hrozí mu trest odnětí svobody na 3 až 8 let. Naštěstí nikomu z veřejnosti nezpůsobil žádné zranění.