Most čekají rozsáhlé opravy, oblast bude neprůjezdná

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Řidiči budou muset od dubna počítat s úplným uzavřením mostu z důvodu jeho revitalizace a údržby. Náklady na opravy jdou do milionů, omezení v dopravě potrvá více než čtvrt roku.

V příštím týdnu začnou přípravné práce v centru královéhradecké metropole, konkrétně na Pražském mostě. Bude zde provedena údržba i oprava, a to montování nových sítí proti ptactvu, obnovení protikorozní ochrany a revitalizace přilehlých chodníků. Most bude muset být od dubna uzavřený pro dopravu mimo MHD a vozy IZS, pěším bude k dispozici pouze z jedné části. Práce by měly být hotové do konce července a náklady se pohybují ve výši šest milionů korun. „Snažíme se, aby každý rok prošel stavební úpravou alespoň jeden most. V roce 2022 to byl například Moravský most u zimního stadionu, u kterého jsme také v podobném termínu zajišťovali nutnou údržbu. Veškeré práce byly navíc konzultovány s památkáři a památkovou péčí, kam tento úsek spadá,“ dodává za místní technické služby Tomáš Pospíšil.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.