Třiadvacetiletý muž se během měsíce dopustil šesti vloupání a udělal několika set tisícovou škodu

Ilustrační foto

HRADECKO – Hradečtí policisté na začátku tohoto týdne obvinili mladého nezaměstnaného muže hned z několika trestných činů a to krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření platebního prostředku. Během jednoho měsíce se vloupal do dvou provozoven a jedné garáže v Hradci Králové.

Dále pronikl na tři soukromé oplocené pozemky, odkud odcizil vše, co bylo možné zpeněžit. „Největší škodu – téměř 300tisícovou způsobil v jedné provozovně na Moravském Předměstí, kde kromě vysoké hotovosti vzal elektroniku a osobní doklady včetně platební karty. Celková škoda u všech 6 případů dosáhla na bezmála 320 tisíc korun,“ sděluje policejní mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na konci února státní zástupkyně vydala souhlas s jeho zadržením a již 3. března byl muž zadržen hlídkou pohotovostního a eskortního oddělení v centru Hradce Králové. Pokud jej soudce uzná vinným, hrozí mu trest od 1 do 5 let ve vězení.