V nedělních ranních hodinách se na přehradě Les Království odehrála dramatická záchranná akce

foto: HZS Královéhradeckého kraje

TRUTNOVSKO – Profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem byli povoláni k záchraně dvou osob – dospělého a dítěte, které se ocitly v nebezpečné situaci. Dítě, během jízdy na kole, nešťastně sjelo ze stezky a skončilo ve vodě přehrady.

Dospělý, který byl s dítětem, se bez váhání vrhl do vody, aby mu poskytl pomoc. Ačkoliv se oběma podařilo dostat na břeh, jejich situace byla stále kritická – nad nimi se tyčila vysoká skála, kterou nemohli sami překonat. „Hasiči připravili záchranný člun, který museli donést terénem k místu, kde se dostali na vodu. Dospělého i dítě pak vyzvedli a převezli na břeh, kde už si oba převzala zdravotnická záchranná služba,“ sděluje mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V pohotovosti byla také lezecká skupina ze stanice Trutnov a záchranářský vrtulník s leteckým záchranářem, připraveni kdykoliv zasáhnout. Přestože situace mohla vyžadovat použití lanové techniky, nakonec se obešla bez ní.