Nehoda v Trnavě: Když se auto stane nezvaným hostem v opuštěném domě

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADECKO – K dopravní nehodě došlo toto úterý krátce po osmé hodině večerní v obci Boharyně, konkrétní v části Trnava. Osobní automobil narazil do starého neobydleného domu určeného k demolici. V důsledku nárazu vozidlo prorazilo plot a poškodilo štítovou zeď, čímž zůstalo částečně uvnitř budovy.

„Při nehodě byla ve voze zraněna jedna osoba, v péči ji měla posádka ZZS. Hasiči zabezpečili místo události a provedli detailní průzkum místa. Aby mohl být vůz vytažen, musela být zeď domu provizorně vypažena. Na místo povolal velitel zásahu další síly a prostředky z centrální stanice Hradec Králové, mimo jiné technický kontejner,“ sděluje mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po příjezdu dalších jednotek byla zeď stabilizována pomocí podpěrných tyčí. Vůz byl nakonec vyproštěn za asistence odborné firmy a místo nehody bylo předáno majiteli domu. Majitel má nyní na starosti zabezpečení poškozené budovy, zajištění statického posouzení a případnou demolici. Hasičské jednotky se po úspěšném zásahu vrátily na své základny krátce před půlnocí.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka Nechanice.