Video: Velikonoce se v Pileticích vydařily na výbornou!

foto: Martin Fletcher/Alisha Alisha

HRADEC KRÁLOVÉ – Roubenka Šrámkova statku v Pileticích se od 28.3. do 1.4. 2024 proměnila v centrum lidových tradic nejvýznamnějšího křesťanského svátku. Za uplynulý týden bránou statku prošlo přes tisíc návštěvníků různého věku.

Pořadatelé z Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti, Spolku lidové tvorby Hradec Králové ve spolupráci se Základní školou Pouchov a Střední školou obchodu, služeb a gastronomie připravili bohatý program a zajímavé aktivity.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Během třídenního otevření pro mateřské školy a dětské skupiny (25. až 27. března) mohly děti projevit svou kreativitu a vyrobit si papírové zápichy do květináčů. Milou návštěvou byla tradičně Jezdecká škola ze Stáje Remedios ze Slatiny, která se svými koníčky oživila nádvoří statku. „Pro veřejnost byla výstava otevřena od 28. března do 1. dubna. Členky lidové tvorby vedly dílny, kde s dětmi zdobily vajíčka voskem, malovaly perníčky, vyráběly papírové košíčky nebo tvořily drobnou keramiku a panenky ze šustí,“ říká za Hradecké kulturní a vzdělávací společnost, Daniel Kučera.

Návštěvníci měli možnost zakoupit kraslice zdobené slámou a voskovým reliéfem, keramické hrníčky, drobné jarní dekorace z papíru a perníčky. Zvláštní pozornost si získaly ručně vyrobené pomlázky, které si zruční návštěvníci mohli vyrobit pod odborným dohledem pana košíkáře. K občerstvení všem posloužila přilehlá hospůdka, která nabídla tradiční pochoutky v podobě sekané, jitrnic a výtečné frankfurtské polévky.

Další fotografie naleznete ZDE.