Dvěma pirátům silnic hrozí zákaz řízení až na 18 měsíců

ilustrační foto

TRUTNOVSKO – Policisté z obce Střítež minulý týden ve středu na Hradecké ulici ve Dvoře Králové nad Labem odhalili dva řidiče, kteří na úseku, kde je dovolená maximální rychlost 50 km/h frčeli dvounásobnou rychlostí. Teď je čeká spravedlivý trest!

Policisté nejprve změřili motocykl BMW, jehož 46letá řidička uháněla rychlostí 94 km/h. Policisté ženu vyzvali k předložení všech potřebných dokladů, což učinila. Provedená dechová zkouška na alkohol byla negativní.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Druhého provinilce ve vozidle Volkswagen policisté změřili při jízdě rychlostí 105 km/h na stejném místě. 27letý řidič s přestupkem souhlasil a hlídce předložil potřebné doklady,“ sděluje policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Policisté v obou případech řidičům zadrželi řidičské průkazy a dále jejich protiprávní jednání postoupili správnímu orgánu k projednání, přičemž jim hrozí pokuta od 6 do 25 tisíc korun a zákaz řízení od 6 do 18 měsíců.