Harmonie hudebních žánrů: Koncert pro rodiny a vzpomínka na hudební osobnost Hradce Králové

foto: Anna Bartolotti

HRADEC KRÁLOVÉ – Koncert pro rodiny s dětmi, vystoupení písničkářů a kapel populárních žánrů, vzpomínka na známou hudební osobnost Hradce Králové. V první polovině dubna dává královéhradecká Filharmonie prostor mladým hudebníkům i posluchačům a propojuje hudební žánry.

Nejmladším posluchačům se v sobotu 13. dubna opět otevřou dveře sálu Filharmonie Hradec Králové. Na pořadu je již třetí z hudebních událostí Oranžové koncertní řady. Mladí návštěvníci se v této sezóně ještě jednou setkají s postavami zvídavých dětí Emy, Matěje a Domči a jejich tety Míši, aby společně poodhalili napínavé životní příběhy slavných hudebníků a prozkoumali, jaká byla cesta světoznámých skladatelů na výsluní, co je inspirovalo a zda se jim dařilo vždy od počátku. Oranžovou koncertní řadu připravuje Filharmonie Hradec Králové ve spolupráci s Klicperovým divadlem, postavy dětí ztvárňují herci William Valerián, Lucie Andělová a Martina Czyžová. Role tety Míši se i nyní ujme dirigentka Michaela Rózsa Růžičková, která zároveň řídí orchestr FHK.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Převážně mladým posluchačům a trochu netradičně spíše populárnějším žánrům je ve Filharmonii Hradec Králové v první polovině dubna věnováno více koncertů. V rámci hudebního projektu Nahraní se v klubovém prostoru kavárny Filharmonie Hradec Králové 5. dubna představili mladí konzervatoristé z komorního uskupení Leggiero Quartet. Dalším koncertem tohoto projektu bude potom 16. dubna opětovné vystoupení hradecké akustické kapely Jinotaj. Velký úspěch znamenaly 8. a 9. dubna zcela vyprodané koncerty písničkáře Michala Horáka a jeho písní převlečených do symfonického hávu. Pro posluchače všech generací a příznivce swingu, jazzu a populární hudby pak královéhradecká Filharmonie připravila na 10. dubna koncert s titulem Pocta Jiřímu Hasalovi, věnovaný hudebnímu vzpomínání na tohoto legendárního hradeckého hudebníka, kapelníka a pedagoga.

Po zmiňovaném úspěchu koncertů s Michalem Horákem se Filharmonie Hradec Králové chystá na spolupráci s dalším písničkářem. V pátek 24. května je na obzoru vystoupení Tomáše Kluse, který se svou doprovodnou kapelou a královéhradeckými filharmoniky zahraje v letním kině Širák své písně v symfonických aranžích.