Útrobami 120 metrů vysoké chladicí věže v Jaderné elektrárně Dukovany se nedávno prohnali hasiči z Královéhradeckého kraje

foto: HZS Královéhradeckého kraje

KRÁLOVÉHRADECKO – Hasiči měli za úkol cvičit záchranu pracovníka z pracovní plošiny. Tato akce byla součástí výcviku lektorského sboru hasičů-lezců Hasičského záchranného sboru ČR z celé republiky.

„Hasiči se slanili ke zraněnému z vrchního ochozu až na pracovní plošinu, která byla zavěšena uvnitř opravované chladicí věže ve výšce asi 70 metrů. Následně bezpečně evakuovali postiženou osobu až na zem,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Tato cvičná akce byla důležitým krokem v tréninku hasičů a jejich schopností reagovat na náročné situace. Právě v případě jaderné elektrárny je nutné, aby byli hasiči dobře vyškoleni a připraveni na případné nebezpečí.

Hasičský záchranný sbor ČR takto pravidelně provádí cvičení a tréninky, aby byli hasiči dobře připraveni na jakékoli situace, které by mohly v jaderné elektrárně nastat. Jejich úsilí a odhodlání přispívají k zajištění bezpečnosti jak zaměstnanců elektrárny, tak i veřejnosti jako celku.