Překročení rychlosti pod lupou: Bilance Speed Marathonu 2024

ilustrační foto

KRÁLOVÉHRADECKO – V pátek 19. dubna 2024 se napříč krajem uskutečnila rozsáhlá dopravně-bezpečnostní akce Speed Marathon. Díky aktivní účasti občanů, kteří prostřednictvím veřejné ankety vybrali kontrolní body, zaměřili dopravní policisté své radary na téměř 90 lokalit.

Během akce se policejní hlídky střídaly na vybraných stanovištích, kde v různých denních dobách prováděly kontroly. Hlavním cílem bylo dodržování rychlostních limitů, ale řidiči byli podrobeni i dalším kontrolám, jako je ověření platnosti řidičského oprávnění, dechové zkoušky na alkohol, testy na omamné látky a kontrola technické způsobilosti vozidel.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Celkem bylo během akce zkontrolováno přes 200 vozidel a jejich řidičů. Bohužel, více než polovina z nich (130 řidičů) spáchala nějaký dopravní přestupek. Nejčastějším prohřeškem bylo překročení rychlostních limitů, kterého se dopustilo 97 řidičů. Z toho 82 případů bylo zaznamenáno v obci a 15 mimo obec. Policisté na místě uložili blokové pokuty v celkové výši 190 500 korun, zatímco zbývající tři přestupky byly oznámeny správním orgánům.

„Dalšími zjištěnými přestupky pak napříklady byly:  nevyhovující technický stav vozidla ve 14 případech, nebezpečný způsob jízdy v 6 případech, ve dvou případech řidiči drželi v ruce za jízdy hovorové zařízení a dvakrát nepoužili bezpečnostní pásy. Také letos policisté bohužel přistihli řidiče za volantem pod vlivem alkoholu, a to dokonce 2, oběma na místě zadrželi řidičský průkaz, zakázali další jízdu a předali je kolegům k dalšímu řízení,“ říká policejní koordinátorka prevence Eva Prachařová.