Bezpečnost a veřejný pořádek na fotbalovém zápase v Hradci Králové

ilustrační foto

HRADECKO – Přípravy na nadcházející fotbalové utkání mezi domácím týmem a SK Slavia Praha jsou v plném proudu. V neděli 28. dubna 2024 se v Malšovické aréně v Hradci Králové uskuteční další vzrušující zápas, který přiláká fanoušky obou týmů.

Stejně jako při předchozích utkáních bude mít zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku nejvyšší prioritu. Značně před třetí hodinou odpolední budou policisté společně se strážníky městské policie dohlížet na klid a pořádek nejen v areálu stadionu, ale i v jeho okolí a ve zbytku města.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Opatření bude za nás opět pružně nastaveno k zajištění maximálního bezpečí nejen pro návštěvníky fotbalu, ale i pro ostatní občany,“ říká policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

POUŽÍVÁNÍ PYROTECHNIKY!

Je na místě opětovně připomenout i platnou obecně závaznou vyhlášku Statutárního města Hradec Králové č. 4/2023, která reguluje používání zábavní pyrotechniky na území města a jejíž porušení lze postihnout podle zákona č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, ve znění pozdějších předpisů. Použití pyrotechniky během sportovního utkání, ale i při cestě na zápas či při návratu z něj, navíc upravuje i novela zákona o některých přestupcích, která umožňuje důsledněji trestat používání pyrotechniky na sportovních akcích, ale také např. divácké násilí na stadionech.