Video: Řidič Renaultu způsobil dopravní nehodu a uprchl

foto: Policie ČR

JIČÍNSKO – Policisté z dopravního inspektorátu v Jičíně se potýkají s dopravní nehodou, která otřásla klidem obce Kopidlno. Incident se odehrál v posledních dnech a zúčastněné vozidlo Renault řídil 46letý muž, jehož chování vyvolává otázky.

Muž začal předjíždět vozidlo Škoda, které projíždělo přes železniční přejezd. Během tohoto riskantního manévru došlo k nárazu pravého boku Renaultu do levé přední a boční části škodovky. Tento vytlačovací manévr donutil 20letou řidičku Škody k náhlému zastavení.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Řidič byl pravděpodobně dotčen, že ho žena v předchozím úseku předjela. Po zastavení řidič vozidla Renault vystoupil a řidičce vozidla Škoda měl vyhrožovat a slovně ji napadat. Poté muž nastoupil zpět do vozidla a z místa dopravní nehody odjel, aniž by splnil své zákonné povinnosti účastníka dopravní nehody. Hlídkou policie byl řidič vypátrán a ztotožněn až následně,“ sděluje policejní mluvčí Martina Jandová.

Při nehodě naštěstí nedošlo ke zranění žádné z osob. Dechová zkouška u řidičky Škody byla provedena s negativním výsledkem. U řidiče Renaultu se nepodařilo vyloučit ani prokázat ovlivnění alkoholem, což bylo způsobeno jeho odjezdem z místa nehody. Celková škoda na obou vozidlech dosáhla výše 90 tisíc korun. Případ byl následně oznámen příslušnému správnímu orgánu k dalšímu vyšetřování.