Podvod při pronájmu vily v Chorvatsku: Muž z Hradce Králové přišel o 13 tisíc korun

ilustrační foto

HRADECKO – Včera se na policisty obrátil s žádostí o pomoc muž, který se stal obětí podvodníka při pokusu o pronájem vily v Chorvatsku. Případ se odehrál v polovině dubna, kdy poškozený zareagoval na nabídku pronájmu vily Svatý Ivan II. na jedné ze sociálních sítí.

Muž poté komunikoval telefonicky s neznámým mužem a ženou, kteří mu poskytli informace o pronájmu. Na základě této komunikace zaslal bankovním převodem rezervační poplatek ve výši téměř 13 tisíc korun a očekával doručení smlouvy. Po dlouhém upomínání mu nakonec dokument přišel, ovšem obsahoval chybné údaje a nesprávný termín.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Na smlouvě byla uvedena známá cestovní kancelář, do které zavolal a zjistil, že takové ubytování nenabízejí a osoby, s kterými hovořil, vůbec neznají. Policisté tento případ zadokumentovali pro podezření ze spáchání přečinu podvod, za což hrozí pachateli až rok ve vězení,“ sděluje policejní mluvčí Šárka Pižlová.