Kuks: Objevte bohatství minulosti a současnosti v jediném dni!

foto: Alisha Alisha

TRUTNOVSKO – Kuks se chystá otevřít své náručí a přivítat návštěvníky na den plný zábavy a kultury. Tato malá obec v Podkrkonoší, obklopená malebnou krajinou a proslulá svým historickým dědictvím, se chystá oslavit svou bohatou historii a nabídnout nezapomenutelný zážitek všem, kteří se rozhodnou připojit.

Hlavní atrakcí tohoto jedinečného dne bude festival loutkového divadla nazvaný Malá loutková inventura, který se bude konat v Galerii loutek. Tato událost slibuje loutková představení pro všechny věkové kategorie a zároveň možnost podívat se do zákulisí tohoto tradičního umění.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Každý si přijde na své!

Ti, kteří se chtějí dozvědět více o historii Kuksu, se mohou zúčastnit komentovaných prohlídek lázní, které kdysi patřily mezi nejvýznamnější v Evropě. Pro ty, kdo mají zájem o umění a historii knihtisku, bude otevřeno Muzeum barokního tisku, kde se návštěvníci mohou zúčastnit workshopů a prohlídek, které připomínají bohatou tradici tohoto řemesla.

Milovníci veteránů si mohou prohlédnout historická vozidla v Rodinném muzeu veteránů, zatímco rodiny s dětmi se mohou bavit na různých aktivitách pro zručnost, které budou k dispozici. Pro milovníky chuťových požitků, bude otevřený ateliér Artgallerykuks, kde budou moci ochutnat místní speciality a vyzkoušet si různé druhy ručně vyráběných produktů.

A pro ty, kteří si chtějí odpočinout a zrelaxovat, bude k dispozici rodinná kavárna LoriCafé, kde si budou moci vychutnat občerstvení a zdobit si vlastní perníčky podle své fantazie. Aby se i nejmenší návštěvníci cítili zapojeni, obec Kuks pořádá Dětský den, který zahrnuje různé aktivity a soutěže na fotbalovém hřišti.

Celý den slibuje být nezapomenutelným zážitkem pro všechny návštěvníky, kteří se rozhodnou připojit k oslavě tohoto ojedinělého kulturního dne v Kuksu.

Akce se uskuteční v sobotu 8. června 2024 od 10 do 17 hodin v obci Kuks.