Lávka je chodcům již plně k dispozici

Foto: Oficiální www města Trutnov

TRUTNOV – Déle než tři čtvrtě roku byla uzavřena lávka spojující centrum s jednou z městských částí. Práce si z rozpočtu vyžádaly desítky milionů korun, na většinu nákladů se však podařilo získat dotaci. Rekonstrukce spojnice je kromě drobných prací již hotová.

Lávka v ulici Na Struze nebyla občanům k dispozici deset měsíců, opětovně otevřena byla ve čtvrtek 6. června. Jedná se o významnou spojnici pro pěší mezi centrem a městskou částí Kryblice. Práce začaly loni v srpnu, důvodem byl špatný technický stav lávky. Nová konstrukce se velmi podobá původní, změny se však dočkal vstup do lávky na straně od Kryblice, který je nyní bezbariérový. Kompletní rekonstrukce si vyžádala z rozpočtu částku dvacet devět milionů korun, čtyřiadvacet milionů pokryla získaná dotace. Drobné práce budou dokončeny již za plného provozu. „Původní konstrukce čtyřicet šest metrů dlouhé lávky jsme nahradili novou ze stejných materiálů, tedy z kovového skeletu se skleněnými výplněmi po stranách. Největším úskalím celé rekonstrukce byla výměna inženýrských sítí, které jsme museli zkoordinovat vůči klimatickým podmínkám,“ doplňuje za město David Jelínek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.