Policie dohlédne na bezpečnost během festivalu Rock for People

Ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – Ve dnech od středy 12. června do soboty 15. června se na hradeckém letišti uskuteční tradiční hudební festival Rock for People, který každoročně přiláká desítky tisíc návštěvníků. Aby byl zajištěn hladký průběh celé akce, policisté posílí své služby a zvýší dohled nejen v místě konání festivalu, ale i v jeho blízkém okolí, zejména během příjezdu a odjezdu účastníků.

Policie nasadí hlídky dopravní, pořádkové i kriminální policie. Dopravní a pořádkové hlídky se zaměří především na monitorování příjezdových tras na hradecké letiště a kontrolu dodržování pravidel silničního provozu. Zvláštní pozornost bude věnována také kontrole požívání alkoholu a jiných návykových látek u řidičů motorových vozidel i cyklistů.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Okolo letiště bude na komunikacích snížena rychlost na 30 km/h. Budou dvě příjezdové trasy – jedna od Předměřic n/L a druhá od centra města, která bude z části jednosměrná. Po městě i v jeho okolí budou k navádění návštěvníků umístěny směrové šipky,“ sděluje policejní mluvčí Iva Kormošová.

Policie upozorňuje všechny řidiče, že vzhledem k očekávanému zvýšení počtu chodců a cyklistů na přilehlých komunikacích bude nutné dbát zvýšené opatrnosti a ohleduplnosti. Návštěvníkům, kteří nemají zakoupeno parkovací místo přímo v areálu festivalu, se doporučuje, aby se s auty k letišti vůbec nevydávali. Měli by využít odstavná parkoviště a na letiště se dopravit jiným způsobem.