Burger Street Festival: Kulinářský ráj se vrací do Hradce Králové

ilustrační foto

HRADECKO – Salon republiky se opět stává epicentrem gurmánského veselí, neboť Burger Street Festival otevírá své brány u obchodního centra Futurum. Od pátku 14. června až do neděle 16. června se návštěvníci mohou těšit na jedinečnou sestavu burgermakerů, včetně finalistů Masterchef Česko & Slovensko, kteří představí více než 60 variací burgerů.

„Hradečákům už se rozhodně nemusíme představovat, dobře vědí, že každý rok u nás ochutnají novinky i tradiční prověřené kombinace. Letošek nebude výjimkou, hradecký line-up je jeden z nejpočetnějších z celé festivalové šňůry,“ láká pořadatel festivalu Bedřich Snášel.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Se svým týmem veze do Hradce Králové velmi zajímavou sestavu burgermakerů, mezi nimiž vyčnívají jména, která každý znalec hledá jako záruku, že dostane opravdu ty nejlepší tuzemské burgery. Například loňský vítěz v návštěvnické anketě U Dřeváka Beer&Grill a jeho jedinečné bulky z preclíkového těsta, který na festivalech sklízí medaile jako na běžícím pásu.

Svůj koncept Blbý vařečky do Hradce přijede představit Jan Vorel, finalista předloňského Masterchef Česko & Slovensko. Dohromady s v Hradci představí deset burgermakerů, kteří nabídnou až 60 různých variací burgerů a bulek. K dispozici budou u vybraných prodejců i bezlepkové.

Nepřehlédnutelnou součástí festivalu jsou i doprovodné pochutiny jako belgické hranolky od FreshFranz či sladké dobrotky od Los Churros a ChiBubbles. Judyth Sweet Art zase nabídne makronky pro ty s alergií na lepek. Návštěvníci mohou hlasovat pro své oblíbené stánky pomocí elektronického hlasovacího systému, který je nyní ještě uživatelsky přívětivější.

Burgermakeři začnou grilovat v pátek v 10:00 a festival bude otevřen každý den až do 21:00, s tím, že v neděli se končí o hodinu dříve. Vstupenky jsou k dispozici u vstupu a každý hlas pro oblíbenou burgrárnu se počítá. Z hlasů vzejde nejen trojice nejoblíbenějších burgermakerů, kteří se budou moci chlubit prestižní medailí, ale i tři vítězové, kteří dostanou vouchery na burgery v celkové hodnotě 3500 korun.