Řidič jel bez pneumatiky, měl přes 2 promile alkoholu

foto: Policie ČR

JIČÍNSKO – V úterý odpoledne byli policisté z dopravního inspektorátu Jičín upozorněni operačním důstojníkem na vozidlo značky Škoda, které se pohybovalo po silnici č. I/16 ve směru z obce Nová Paka na obec Úlibice. Vozidlo bylo nápadné tím, že jelo bez levé přední pneumatiky, pouze po disku kola.

Před odbočkou na obec Radim byla podezřelá Škoda zastavena hlídkou Policie ČR. Policisté vyzvali řidiče, aby předložil doklady potřebné pro řízení a provoz motorových vozidel. Šedesátiletý muž předložil všechny potřebné doklady. Problém však nastal při dechové zkoušce, kterou muž dobrovolně podstoupil.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Orientační dechová zkouška ukázala opakovaně hodnotu přesahující 2 promile alkoholu v dechu. Na místě byl řidiči zadržen řidičský průkaz a byla mu zakázána další jízda motorovými vozidly. Vzhledem k naměřeným hodnotám a tomu, že nebyl jmenovaný schopen řádné chůze, ani souvislé artikulace byla na místo vyžádána další hlídka z OOP Nová Paka, která muže zajistila a převezla na protialkoholní záchytnou stanici, kde si ho převzal službu konající lékař,“ sděluje policejní mluvčí Martina Jandová.

Následující den bylo řidiči sděleno podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení mu hrozí až jeden rok ve vězení.