Strašidelné majáky: Mohou se tu zjevovat duchové mrtvých strážců?

Ilustrační obrázek. Zdroj: www.pexels.com

Po celém světě se nachází několik majáků, které nejsou právě příjemnými místy, přestože mají varovat lodě před nebezpečím, které představují skalnaté útesy. Má v nich docházet k nejrůznějším jevům, řekněme paranormálním.

Point of Ayr

Tento maják na severovýchodním pobřeží Walesu ve Velké Británii tu stojí již od roku 1776. Kromě obyvatel majáku tu žilo i cosi jiného, a to se zjevuje i poté, co je maják opuštěn. Traduje se to u místních obyvatel, tvrdí to i různí lovci duchů, kteří maják navštívili.

Právě oni nalezli nedaleko velké stopy, které vedly přímo k majáku. A nejen to, spatřili tajemný přízrak, který zmizel stejně rychle, jako jeho stopy. Vypráví se, že je to strážce majáku, který se zabil kvůli nešťastné lásce.

Bakers Island (Massachusetts)

Naopak zde nebyli žádní duchové spatřeni, přesto – věž jako by si žila vlastním životem, a to jistě také není obvyklé. Zvonek, varující námořníky, se sám od sebe zapíná, ač k tomu není důvod, stejně tak se po několika hodinách vypne. Přitom nebyla na zařízení nikdy nalezena žádná závada.

Zvláštní příhoda se tu stala i roku 1898. Sešli se zde bývalí strážci majáku, a když odplouvali, opět se rozezněl sám od sebe zvonek. Jenomže cestou je stihla silná bouře a všichni zahynuli. Co to bylo za sílu, která se je snad snažila varovat?

Point Lookout

Tento maják je považován za nejstrašidelnější v Americe. Byl vybudován roku 1830 v Marylandu. Poznamenán zůstal prý poté, co byl vedle něj vybudován za občanské války zajatecký tábor, místo naplněné nemocemi a smrtí. Nemůžeme se divit, že ani dnes se návštěvníci nevyhnou stísněným pocitům. Ostatně jsou zde dodnes pozorovány přízraky.

Seul Choix Light

Kdysi dávno, kdy Michiganským jezerem proplouvali francouzští průzkumníci, zjistili, že se mohou schovat před bouřemi na jediném místě, a to v zátoce poblíž dnešního přístavu – dali tomu místu název Jediná volba a zanedlouho zde byl postaven maják – roku 1892. V letech 1902 – 1910 se stal jeho strážcem Američan Joseph Townsend, který také v majáku zemřel ve spánku. Byl pohřben nedaleko svého působiště, ale od té doby se tu dějí neobvyklé věci. Přítomen je jakýsi poltergeist, přemisťuje věci, a tak podobně.

Seguin Island (Georgetown)

Maják tu stojí od konce 18. století a je k tomu dobrý důvod, neboť okolní vody skrývají mnohá skaliska a jsou velmi zrádné. Také zmíněná budova majáku je podivná. Byl tu prý pozorován obrovský mořský had dlouhý přes 40 metrů. To ale není nic proti duchům, se kterými se zde můžete potkat.

V polovině 19. století sem přijel mladý správce i se svou nevěstou. Jak víme, maják je osamělé místo, koupil tedy ženě klavír. Měla prý však jen jediný kus notového záznamu a ten hrála pořád dokola, z čehož její muž zešílel, sekerou rozbil klavír a zabil ženu. Od té doby tu má strašit a ta jediná melodie se také dodnes z majáku ozývá.