Muž s 11 zákazy řízení zadržen při další jízdě na motorce

Ilustrační foto

TRUTNOVSKO – V sobotu dopoledne 15. června při dohledu nad veřejným pořádkem a bezpečností silničního provozu si hlídka vrchlabských policistů všimla zeleného motocyklu jedoucího po ulici Pražská směrem do centra města. Policisté měli podezření, že motocykl řídí muž, který má zákaz řízení, a rozhodli se ho zastavit.

Motocyklista však na světelnou a zvukovou výzvu k zastavení nereagoval a pokračoval v jízdě. V ulici Labská náhle odbočil navzdory zákazu vjezdu do průjezdu domu, který projel. Policisté museli místo objet a motorkáře dostihli o pár desítek metrů dále. Jelikož muž nechtěl s policisty spolupracovat, museli ho zadržet a omezit na svobodě.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Policisté ho podrobili dechové zkoušce s negativním výsledkem. Orientačnímu testu na drogy i následnému lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu se odmítl podrobit,“ sděluje policejní mluvčí Iva Kormošová.

Naposledy byl tento muž za řídítky motocyklu přistižen 20. května, kdy po pozitivním orientačním testu na drogy také odmítl lékařské vyšetření. V té době mu bylo sděleno podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, avšak tento případ se ještě u soudu nestihl dořešit.

Aby policisté zabránili pokračování v trestné činnosti, zajistili motocykl po předchozím souhlasu státního zástupce. O osudu motocyklu rozhodne soud. Z karty řidiče policisté zjistili, že 41letý muž má již 11 zákazů řízení všech motorových vozidel, přičemž poslední 14měsíční zákaz měl vypršet až v listopadu 2024.

Policisté muži opět sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což může být v případě prokázání viny odsouzen až k dvěma letům odnětí svobody.