Školní jídelny a školy mohou opět pomáhat dětem díky projektu Potravinová pomoc

ilustrační foto

KRÁLOVÉHRADECKO – Od 1. srpna 2024 bude opět možné zapojit se do projektu Potravinová pomoc dětem v Královéhradeckém kraji pro školní rok 2024/25, a podpořit tak děti ze sociálně slabých rodin bezplatným školním stravováním. Tato iniciativa, která se zaměřuje na žáky ve věku od 2 do 26 let, umožňuje podporu na základě potvrzení o hmotné nouzi nebo na základě rozhodnutí ředitele školy. Podpora je poskytována po dobu celého školního roku.

Přihlásit se do projektu je možné od 1. srpna 2024 prostřednictvím Dotačního portálu Královéhradeckého kraje (KÚ KHK). Registrace bude otevřená do vyčerpání alokovaných prostředků.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Do projektu se mohou zapojit mateřské, základní a střední školy, stejně jako školní jídelny. Projekt je realizován díky úspěšné projektové žádosti Královéhradeckého kraje v rámci Operačního programu Zaměstnanost plus. Pro tento projekt má Královéhradecký kraj od Ministerstva práce a sociálních věcí alokováno téměř 12 milionů korun na školní roky 2023/24 a 2024/25. Kraj se na financování projektu podílí částkou 1,2 milionu korun.

V aktuálním školním roce se do projektu zapojilo 67 škol a bylo podpořeno 520 dětí.

Podrobné informace pro školy nezřizované krajem jsou k dispozici ZDE. Školy zřizované krajem mohou žádat o mimořádný účelový příspěvek a naleznou potřebné informace ZDE. Pro více informací kontaktujte Lucii Feuchter z oddělení regionálního rozvoje na telefonním čísle 601 375 644 nebo e-mailem na adrese lfeuchter@khk.cz.