Nebezpečná matka: Opilá žena s dvěma dětmi nabourala na tříkolce

foto: Policie ČR

TRUTNOVSKO – Toto úterý, krátce po 20. hodině, museli dopravní policisté zasahovat v obci Královec, kde došlo k nehodě, při níž opilá žena jedoucí na tříkolovém elektrickém mopedu s dvěma dětmi narazila do zaparkovaného vozidla značky Opel.

Podle výsledků šetření se zdá, že se řidička plně nevěnovala řízení, což bylo způsobeno požitím alkoholu před jízdou. V důsledku toho narazila levou boční částí tříkolky do zaparkovaného vozidla, na kterém způsobila škodu ve výši 20 tisíc korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Šetřením policisté zjistili, že moped byl neregistrovaný a z kamerových záznamů je patrné, že s ní cestovaly na mopedu dvě nezletilé děti, které nebyly řádně zabezpečené. Starší dcera jí seděla na klíně a mladší seděla vzadu připoutaná v nevhodně umístěné sedačce. Naštěstí se při dopravní nehodě nikomu nic nestalo,“ říká policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Dechová zkouška provedená u řidičky ukázala hodnotu 1,01 promile. Policisté jí okamžitě zakázali další jízdu. Ve správním řízení nyní ženě hrozí pokuta v rozmezí od 7 do 25 tisíc korun.