Dům čekají úpravy, náklady jdou do desítek milionů

Obr.: ARN studio Hradec Králové

TRUTNOVSKO – Město minulý měsíc získalo definitivní rozhodnutí o poskytnutí dotace na jeden z projektů, nyní ještě bude žádat o podporu ze státních peněz. Místní se tak dočkají opraveného domu na náměstí, kam se vrátí informační centrum nebo také galerie.

Město Dvůr Králové nad Labem získalo minulý měsíc dotaci z česko-polského programu Interreg 2021–2027 na projekt „Stezkou průmyslu a tradic“. Společně s polskými Kowarami město obdrželo přes tři miliony eur, z čehož Dvůr Králové dostane přibližně dva miliony dvě stě tisíc eur, tedy asi pětapadesát milionů korun. Město ještě žádá o další podporu ze státního rozpočtu ve výši sto třicet osm tisíc eur.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Projekt zahrnuje revitalizaci domu čp. 2 na náměstí T. G. Masaryka, kam se vrátí městské informační centrum, workshopy, dílničky, kanceláře, galerie a expoziční sál. Cílem města je prohloubit spolupráci s podnikateli a propagovat region. Vznikne Stezka průmyslu a tradic vedoucí ze Dvora Králové nad Labem do polských Kowar. „Na rekonstrukci domu čp. 2 máme vydané platné stavební povolení, nyní budeme připravovat výběrové řízení na zhotovitele stavby a začneme s partnery stezky připravovat podklady pro vznik propagačních turistických digitálních i tištěných materiálů, společné přeshraniční expozice, společná školení a další aktivity,“ dodává místostarosta Jan Helbich.