Oční klinika FN Hradec Králové zavádí multifokální čočky vytvořené pomocí umělé inteligence

ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – Tyto inovativní čočky mají konstrukci navrženou tak, aby výrazně snížily riziko vzniku optických fenoménů – nežádoucích vizuálních jevů, které se u některých pacientů mohou po dosavadních implantacích objevit.

Multifokální nitrooční čočky jsou určeny především pro pacienty starší 40 let, kteří chtějí po operaci vidět na blízko i do dálky bez nutnosti nošení brýlí. Podmínkou úspěšné operace je dobrý zdravotní stav oka bez závažnějších onemocnění a také vyhovující parametry zjištěné při vstupním vyšetření.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Nová čočka RayOne GALAXY byla vytvořena na základě velkého množství dat od pacientů za pomoci umělé inteligence, která navrhla její konstrukci tak, aby snížila některé nedokonalosti,“ vysvětluje David Beran z Oční kliniky FN Hradec Králové.

Operace nejsou hrazeny pojišťovnou

Refrakční centrum Oční kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové, které tyto výkony provádí, upozorňuje, že multifokální čočky a jejich implantace nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Pacienti si tak náklady musí uhradit sami.

Bližší informace o nové službě i podmínkách operace najdou zájemci na webových stránkách Oční kliniky FN Hradec Králové.

Tento nový přístup k implantaci multifokálních čoček přináší pacientům šanci na lepší kvalitu vidění a omezení vedlejších jevů, což je důležitý krok vpřed v oblasti oční medicíny.