
ČESKÁ LÍPA – Profesionální a dobrovolné hasiče zaměstnala dopravní nehoda osobního automobilu, k níž došlo ve čtvrtek 20. března v Doksech na Českolipsku. Zraněného řidiče, který zůstal zaklíněný v havarovaném autě, hasiči vyprostili pomocí rozpínáku a předali ho do péče zdravotníkům.
Nehoda byla na tísňovou linku nahlášena před devátou hodinou ráno. „Po příjezdu na místo události hasiči provedli průzkum a zjistili, že v havarovaném vozidle, které skončilo mimo komunikaci, je zaklíněn zraněný řidič. Za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení – rozpínáku – jej bezpečně a šetrně vyprostili ven z automobilu a předali do péče zdravotníkům,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Jaroslava Benešová.
Staňte se členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.
Mluvčí hasičů zároveň upozornila, že samotné vyprošťování osoby zvládli zasahující hasiči velmi rychle. Zabralo jim jen pár minut. „U dopravní nehody prováděli také nezbytné protipožární opatření a finální úklid vozovky. Zásah trval přibližně hodinu, kolem 9:45 se jednotky vrátily zpět na své základny,“ dodala mluvčí hasičů.

