Ostravská zoo neprodlouží kvůli cenám energií otevírací dobu i když trhla rekord v návštěvnosti

OSTRAVA – Dopad energetické krize se projevil také v zásadním rozhodnutí zoologické zahrady v Ostravě. Právě odtud dnes zazněla oficiální informace, která říká jediné: Ceny energií rozhodly o tom, že otevírací doba zahrady zůstane nadále v zimním režimu.

Od února se správně měla otevírací doba zoo prodloužit o hodinu, ale nestane se tak. „Ostravská zoo se momentálně potýká s krachem dodavatele elektrické energie, proto zavedla několik opatření k finančním úsporám, zejména při vytápění, svícení, ale i při nákupech,“ sdělila mluvčí zoo, Šárka Nováková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Právě z úsporných důvodů se vedení ostravské zoologické zahrady rozhodlo, že v únoru ponechá otevírací dobu stejnou jako v lednu. Návštěvníci tak mohou přijít v době od od 9,00 do 16,00 hodin. Pokladny a pavilony se uzavřou ještě o hodinu dříve, to je v 15,00 hodin.

„Vzhledem k tomu, že návštěvnost v tomto zimním měsíci je opravdu minimální, mělo by se to dotknout jen malého počtu návštěvníků. Věříme, že naše rozhodnutí pochopí,“ doufá ředitel zoo Jiří Novák.

Na druhou stranu byl letošní leden, co do počtu návštěvníků, nadprůměrný. Historicky doposud lednová návštěvnost nepokořila metu 10 tisíc. Dle sdělení Zoo Ostrava však letos padl lednový návštěvnický rekord, který čítal přes 12 tisíc průchodů branou zahrady.

Ředitel zahrady lidem slíbil, že o zkrácenou hodinu nepřijdou. „Už nyní mohu říct, že ztracenou hodinu vynahradíme. Během letních prázdnin opět zůstane areál zoo otevřen o hodinu déle,“ dodal Jiří Novák.