Zdařilá výstava v ostravské GVUO se zabývá prostými radostmi života

OSTRAVA – Otázkou, co je to radost i odpovědí, že by měla být podstatou lidského života, se aktuálně zabývá výstava Radost v ostravském Domě umění na Jurečkově ulici. Mezi vystavovanými díly návštěvníci najdou také malby, grafiky a fotografie autorů s vazbou k moravskoslezskému regionu.

Radost by měla být, podle anotace výstavy, synonymem života samého. „Stává se ale opravdu život radostí, nebo se utápí v upachtěnosti, obavách a práci? Nemíjíme se s pravou podstatou existence? Bylo vůbec někdy lidstvo šťastné? Neplatí v dějinách spíše, že radost si musíme zasloužit a vybojovat?“ Takto přemýšlí o výstavě její kurátor Jaroslav Michna.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Mezi vystavovanými díly nechybí práce Josefa Čapka, Emila Fily a Josefa Mařatky. Z autorů našeho regionu uveďme například fotografku Ditu Pepe, malíře Daniela Balabána, nebo grafika Eduarda Ovčáčka. Nepřehlédnutelná je také socha Otcovství Jiřího Surůvky.

Výstava byla zahájena 19. ledna a potrvá do 6. března. Komentovaná prohlídka s kurátorem se uskuteční 1. března v 17.00 hodin. Návštěvníci si ale musí na komentovanou prohlídku rezervovat místo.

VYSTAVOVANÍ AUTOŘI:

Karel Adamus, Daniel Balabán, Nikolaj Petrovič Bogdanov-Bělskij, Josef Čapek, František Zdeněk Eberl, Emil Filla, Viktor Frank, Augustin Handzel, Vlastimil Hofman, Miloš Jiránek, Michal Kalhous, Beneš Knüpfer, Anton Kolig, Konstantin Alexejevič Korovin, František Kowolowski, Otakar Kubín, Piotr Alexejevič Levčenko, Emanuel Krescenc Liška, Filip Andrejevič Maljavin, Josef Mařatka, Jiří Načeradský, Otmar Oliva, Eduard Ovčáček, Dita Pepe, Jan Preisler, Pavla Sceranková, Jakub Schikaneder, Jiří Surůvka, Jindřich Štreit, Franta Uprka, Joža Uprka, Tomáš Vaněk, Jan Zrzavý, Rudolf Žebrok, František Ženíšek

www.gvuo.cz