Kultura se v Bohumíně po rozvolnění rozjela a láká na módní přehlídku

BOHUMÍN – Od včerejška už není pro vstup na kulturní akce nutné se prokazovat covidovými dokumenty. Mezi jinými městy v ČR doufá také Bohumínská kulturní agentura K3, že se jí vrátí do hledišť, pokud možno všichni, diváci.

„Návštěvnost nám poklesla asi o padesát procent v dobách, kdy se lidé mohli otestovat antigeny na místě a poté mohli vstoupit. Po podmínce pouštět už jen naočkované klesla až o 80 procent. V celkovém průměru to představuje pokles o 60 procent v kultuře a o 72 procent v kině,“ uvedl ředitel K3 Bohumín Karel Balcar.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Za dva uplynulé roky skončila řada bohumínských kulturních plánů a projektů v koši. „Lidé si odvykli chodit ven, my však věříme, že nás Bohumíňáci podpoří. Na únor a březen jsme připravili program, z něhož si vyberou všechny věkové kategorie,“ doplnil Balcar.

Nejdříve se dostane řada na děti, pro které je už v neděli 13. února připravený maškarní rej. Čeká je módní přehlídka a soutěž o nejlepší kostým, tancování, zábavné hry a vyrábění strašidel a pavouků. Každý malý návštěvník si odnese sladkosti a dárek. Obdobnou akci připravila K3 i pro dospělé. Taneční Oldies party ve stylovém dobovém oblečení 80. – 90. let vypukne v pátek 18. února.

Kdo nechce tančit, ale jen poslouchat, má příležitost v neděli 20. února. Do Bohumína dorazí The Sound Pack, což je jazzový vokální kvartet z polských Katowic. Skupinu tvoří zkušení a uznávaní absolventi a lektoři jazzových akademií, jde o špičkové hudební těleso s mezinárodním renomé. Jejich vystoupení je mimořádným zážitkem, na který posluchači ještě dlouho vzpomínají.

K3 nezapomněla ani na divadelní fanoušky, pro něž připravila lahůdku v podobě představení Veselé Velikonoce s Martinem Hofmannem v hlavní roli. Populární herec ze seriálu MOST!, nebo nejnavštěvovanějšího českého filmu roku 2021 Prvok, Šampón, Tečka a Karel, se v Bohumíně představí v roli milovníka žen, který kvůli svým záletům musí umět kličkovat ve vlastních lžích.

Slavnou hru, která se v roce 1984 dočkala i filmového zpracování s excelentním Jeanem-Paulem Belmondem, uvede K3 v pondělí 21. února od 19 hodin.

V březnu pak na milovníky kultury čekají nejkrásnější muzikálové písně v podání Magdy Malé, cestopisná show Jiřího Kolbaby o Bhútánu a dvakrát odložený muzikál Šakalí léta, který nastudovalo Těšínské divadlo.