Kdo postaví lávku přes řeku? V Ostravě hledají zhotovitele Pleskotova mostu

OSTRAVA – Skutečnost, že ostravskou řeku Ostravici brzy překlene u národní kulturní památky Dolní oblast Vítkovice lávka architekta Josefa Pleskota, je jasná. Rozhodnuto ale není ve věci zhotovitele, který nový most postaví.

Město Ostrav se rozhodlo v souladu s předpisy vyhlásit veřejnou zakázku na výběr dodavatele této stavby, která ponese název Cyklopropojení centra s DOV.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Lhůta, do které zájemci mohou své návrhy posílat, vyprší 14. března 2022. „Uzavření smlouvy se zhotovitelem se předpokládá do konce dubna 2022. V tuto chvíli máme veškerou dokumentaci a stavební povolení pro celou stavbu lávky a navazující cyklostezky,“ uvedla náměstkyně Kateřina Šebestová z ostravského magistrátu.

V případě, že vše půjde podle plánu, by se měl most začít stavět už letos v květnu. Lávka visící na ocelových lanech by měla vést jak přes Ostravici, tak přes železniční koleje. Napojena by měla být na stávající cyklostezku „E,“ vedenou po pravém břehu řeky.