Další strašidelný podchod v Ostravě ožije designem a esteticky potěší obyvatele

OSTRAVA – Rekonstrukce se týká jak podchodu pod Místeckou ulicí, tak i zastávek MHD Dřevoprodej. Právě tento dopravní uzel je hojně využíván jak Ostravany, tak mimoměstskými lidmi, kteří do Ostravy denně jezdí za prací či studiem například z blízkého Frýdku-Místku. Lokalita však dávno pozbyla své estetické i užitné kvality.

Opravy podchodu začnou letos v březnu. Zhotovitelem stavby budou IDS-Inženýrské a dopravní stavby Olomouc a. s., které v zadávacím řízení uspěly jako první v pořadí. Náklady na rekonstrukci dosáhnou 69 618 000 korun bez DPH.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Město si od celé akce slibuje zlepšení kvality veřejného prostoru a také motivaci obyvatel k využívání MHD. „Lokalita zastávek získá úplně nový vzhled, bude přehlednější, bezbariérová a bezpečnější,“ slibuje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Kromě nového mobiliáře a bezbariérového řešení bude nově vyřešen i úrovňový přechod přes tramvajové koleje a vysazena nová zeleň. Obnovy se dočká také veřejné osvětlení.

Během rekonstrukce dojde na nezbytné změny v dopravě. Přesný harmonogram omezení město teprve zveřejní. Plánované znovu otevření by však mělo nastat až v roce 2023.