Nohavica v nemilosti: V Katovicích mu zrušili koncert kvůli medaili od Putina!

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Nemalá vlna kritiky se snesla za poslední týden na ostravského hudebníka Jaromíra Nohavicu. Po vpádu Ruska na Ukrajinu totiž informoval, že medaili udělenou v minulosti prezidentem Putinem, si ponechá. Kvůli vztahům s Ruskem se ale na Nohavicu zlobí už i Poláci, kteří mu zrušili naplánovaný koncert.

K postoji Nohavici nechat si medaili, se staví ostravská veřejnost různě. Zatímco náměstek hejtmana Jakub Unucka na své sociální síti k situaci prohlásil, že si hned vymaže všechna zakoupená alba hudebníka, jiní lidé písničkáře neodsuzují a jejich vztah k němu zůstává nadále vřelý.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Tak tomu ale není v polských Katovicích, kde Nohavicovi vypověděli smlouvu o pronájmu sálu, kde se měl 3. dubna konat jeho koncert.

„Nedokážeme si představit, že by Nohavica v době války Ruska s Ukrajinou u nás měl odehrát koncert. Jde o jeho osobní vztah s Putinem. Firmu, která pro pana Nohavicu koncert organizovala, už jsme o zrušení informovali,“ vysvětli postup mluvčí katovické městské kulturní organizace, Lukasz Kalembasiak.

Ruský prezident udělil Nohavicovi Puškinovu medaili v roce 2018 za zásluhy při propagaci ruské kultury. Nohavica si medaili převzal osobně od Vladimira Putina v Kremlu. Dne 25. února 2022 Nohavica prohlásil, že si ocenění převzaté z rukou ruského prezidenta ponechá, protože jej nedostal za válčení.