Na Českého lva Pavly Gajdošíkové může být hrdá i Ostrava

OSTRAVA – Když jsme loni v červenci ve velkém opěvovali skvělý herecký výkon Pavly Gajdošíkové ve filmu Chyby, ani trochu jsme nepřeháněli. Herečka totiž v sobotu obdržela za tuto roli cenu Český lev od České filmové a televizní akademie.

Křišťálovou sošku lva si Pavla Gajdošíková převzala 5. března na slavnostním večeru v pražském Rudolfinu z rukou Ivana Trojana. Její první slova díků patřila její rodině a nejbližším, samozřejmě též celému filmovému štábu, režisérovi a scénáristovi filmu Janovi Prušinovskému a hereckému kolegovi Janovi Jankovskému.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Slavnostním večerem se neslo téma válku na Ukrajině. „Dnes večer toho bylo o Ukrajině již řečeno hodně, ale přesto řeknu, že jsem pyšná na český národ, jak pomáhá. Pomáhejme dále,“ řekla k tématu i herečka a zpěvačka, Pavla Gajdošíková.

Pavla Gajdošíková

Narodila se v Otrokovicích. K umění se dostala díky folkloru jako hráčka na cimbál. Pavla však hraje i na kytaru a zpívá. K divadlu se dostala díky konkurz na malou roli v muzikálu Šumař na střeše Městského divadla Zlín.

Později složila přijímací zkoušky na ostravskou Janáčkovu konzervatoř, po jejímž absolvování získala angažmá v Divadle Petra Bezruče v Ostravě. Diváci ji odtud mohou znát například z inscenací Strýček Váňa, Pěna dní, Romeo a Julie, Taky fajny synek. Vidět jste ji mohli také v divadle Mír, kde si zahrála například v komediálním dramatu Bůh masakru.

Za titulní roli v Maryši v roce 2019 získala Cenu divadelní kritiky. Dále si zahrála na domovské scéně u Bezručů v inscenaci Transky, body, vteřiny, která získala téhož roku stejné ocenění. Od roku 2020 působí Pavla Gajdošíková v pražském Divadle Pod Palmovkou.

Psali jsme:

Pavla Gajdošíková hlavní rolí ve filmu Chyby ukázala, že herci z ostravské školy umí!