Také primátor Frýdku-Místku odmítl účast na předávání státních vyznamenání

FRÝDEK-MÍSTEK / K osobnostem, které odmítly účast na slavnostním večeru konaném 7. března na Pražském hradě u příležitosti předávání státních vyznamenání, patří také primátor Frýdku-Místku, Petr Korč.

Veřejně činným osobnostem na prezidentovi Zemanovi vadí jeho bývalý vřelý vztah k východním velmocem. Doslova mu mnozí vyčítají, že příklonem na východ selhal ve své státnické funkci a tímto jednáním ohrožoval opakovaně bezpečnost České republiky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Pan prezident systematicky podkopával důvěru v základní hodnoty a pilíře naší společnosti, čímž ohrožoval naši bezpečnost. Ať už tak jednal hnán zlým úmyslem, nebo jen nevědomou ješitností, přeji mu, aby našel sílu si svá pochybení přiznat. Pozvání na předávání státních vyznamenání, které jsem obdržel, nepřijmu,“ vyjádřil se primátor Petr Korč dva dny před akcí.

Sekundovat prezidentovi během předávaní státních vyznamenání odmítli také členové naší vlády, a to předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Adamová Pekarová i premiér Petr Fiala.

Nejen z politických kuloárů také často zaznívá přání, aby obyvatelé České republiky, též ve světle současných událostí na Ukrajině, dokázali v příštích prezidentských volbách zvolit hlavu státu, která bude skutečnou osobností a lídrem, za kterého se naše země nebude muset hluboce stydět.