Je to tak, v Havířově co nevidět přibude nový „jako kruháč“

HAVÍŘOV – Havířov rozhodně patří k městům se skvělou dopravní infrastrukturou, která je doslova prošpikovaná smart technologiemi, automaticky měřenými úseky a od loňska také několika kilometry nových silnic. Nyní dopravní odborníci z havířovského magistrátu přichází s další novinkou.

Jedná se o řešení křižovatky ulic Dělnická, Kapitána Jasioka a Fryštátská v Prostřední Suché. Právě zde brzy vznikne kruhový objezd. Ten však nebude vybudován formou stavby, ale za pomocí plastových bloků, které položené na silnici vymezí prostor jednotlivých jízdních pruhů na ulici Dělnické.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Vše bude samozřejmě doplněno svislým i vodorovným dopravním značením,“ sdělil k tématu magistrátní náměstek, Bohuslav Niemiec s tím, že změnu město připravuje ve spolupráci se Správou silnic Moravskoslezského kraje.

Od nového uspořádání dopravy si město slibuje zpřehlednění provozu na křižovatce, zajištění plynulosti při výjezdu z ulic Fryštátské a Kapitána Jasioka a také bezpečnější odbočení vozidel z ulice Dělnická vpravo na Fryštátskou.

Termín dokončení úpravy křižovatky se předpokládá nejpozději do konce května 2022.