OZO Ostrava přechází na letní režim svozů i otvírací doby sběrných dvorů

OSTRAVA – V ostravské společnosti OZO Ostrava odteď začíná léto, alespoň pokud jde o provoz sběrných dvorů a svoz zeleně. Dnem, kdy přechod na letní provoz začne, je 1. duben.

Sběrné dvory společnosti na území města Ostravy, přecházejí v pátek 1. dubna na letní provoz. K tomuto datu se váže také 14denní režim pro svoz zeleně z hnědých nádob.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pět největších sběrných dvorů v Kunčicích, Přívoze, Porubě, Třebovicích a Zábřehu bude otevřeno denně od 8.00 do 20.00 hodin, a to včetně víkendů.

Sběrné dvory v Mariánských Horách, Radvanicích, Slezské Ostravě a ve Staré Bělé budou mít od 1. dubna otevřeno od pondělí do pátku od 9.00 do 19.00 hodin a v sobotu od 8.00 do 14.00 hodin.

Letní provoz se týká i sběrného dvora v Krásném Poli, kde bude ve středy a pátky otevřeno od 14.00 do 19.00 hodin a v soboty od 8.00 do 14.00 hodin.

Pouze sběrný dvůr v Polance nad Odrou je celoročně otevřen beze změn, tedy ve středu a pátek od 14.00 do 18.00 hodin a v sobotu od 8.00 do 12.00 hodin.

„Občané Ostravy mohou využívat kterýkoli z ostravských sběrných dvorů, a to i v jiném městském obvodu, než sami bydlí. Sběrné dvory v Ostravě však nejsou určeny pro odpad z firem ani pro mimoostravské domácnosti,“ sdělila za OZO Ostrava Vladimíra Karasová.