Vítkovický závod o nejtvrdšího hasiče v Evropě už má svého vítěze

OSTRAVA – Také díky krásnému počasí se prvomájový závod Ostravská věž 2022 vydařil. Již mnoho let patří tato soutěž konaná v Dolní oblasti Vítkovice mezi nejtěžší v Evropě. Letos se závod navíc konal po tříleté pandemické pauze.

První květnovou neděli se na závod sjelo šest desítek profesionálních a dobrovolných hasičů z celé České republiky. Nejlepší z nich, Zdeněk Král z Pardubicka, skončil s výsledným časem pod hranicí sedmi minut. Stal se tak absolutním vítězem a nejtvrdším hasičem na prvomájové TFA Ostravská věž 2022.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Závodníci absolvovali závod v kompletním zásahovém vybavení, včetně těžké tlakové láhve a přilby. Čekalo na ně celkem devět nejrůznějších pohybových, silových a překážkových disciplín na čtyřech úsecích. Cíl byl již tradičně na vrcholu vysoké pece Bolt Tower.

Celkově druhý se umístil Ondřej Rybnikář ze SDH Blatnice pod Svatým Antonínkem, bronzový skončil domácí Jaroslav Hanzel z HZS Moravskoslezského kraje.

Mezi pěti statečnými ženami, které měly trať jen o trošku snazší než muži, kralovala Nikola Škultetyová z SDH Staré Město u Frýdku-Místku.