Kvůli opravám na železnici nepojedou vlaky z Frýdku na Ostravici

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Od 5. do 10. května budou muset cestující vlakových linek S5 a S6 využít náhradní autobusovou dopravu. Vlaky nepojedou v úseku Frýdek-Místek –Frýdlant nad Ostravicí. Aby spoje navazovaly a cestující se bez větších potíží dostali, kam potřebují, budou po dobu výluky upravené jízdní řády regionálních autobusů. Lidé by si proto před cestou měli své spoje zkontrolovat.

„Děkujeme všem cestujícím za shovívavost, bez které se teď na Frýdlantsku a Frenštátsku neobejdeme. Žádosti Správy železnic o výluky v dopravě jsme vyhovět museli,“ řekla mluvčí Moravskoslezského kraje, Nikola Birklenová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Od čtvrtku 5. května se na šest dnů zastaví vlaky. Ve všední dny budou posíleny hlavně školní a ranní směnové spoje. Lidé by měli počítat s tím, že autobusy budou vyjíždět o několik minut dříve, aby pak bez potíží navazovaly na vlaky.

„Chceme vyjít vstříc i těm, kteří pojedou spěšným vlakem Lysohor. Ve Frýdku-Místku si z vlaku přesednou na náhradní autobus, ovšem ve Frýdlantu nad Ostravicí už nebudou muset znovu přesedat na vlak. Náhradní autobusy za vlaky Lysohor totiž pojedou až do Ostravice,“ vysvětlil náměstek hejtmana kraje Radek Podstawka.

Stanoviště náhradní autobusové dopravy

· Frýdek-Místek – autobusová zastávka Frýdek-Místek, Frýdek, žel. st.

· Baška – autobusová zastávka Baška, žel. st.

· Pržno – autobusová zastávka Pržno, žel. st. (Odjezd NAD z hlavní silnice)

· Frýdlant nad Ostravicí – autobusová zastávka Frýdlant nad Ostravicí, žel. st. (Stanoviště č. 4 a 5)

 

Stanoviště náhradní autobusové dopravy pro vlaky Lysohor (linka S5)

· Frýdek-Místek – autobusová zastávka Frýdek-Místek, Frýdek, žel. st.

· Frýdlant nad Ostravicí – autobusová zastávka Frýdlant nad Ostravicí, žel. st. (Stanoviště č. 4 a 5)

· Ostravice zastávka – autobusová zastávka Ostravice, rest. U Tkáčů

· Ostravice – autobusová zastávka Ostravice, žel. st. (Označník u nádražní budovy)

Výluky se týkají linek č. 341, 342, 343, 344, 345, 346, 347, 348, 349, 363, 651, 655 a 657. Změny v jízdních řádech mají za cíl v maximální možné míře dodržet návaznosti mezi spoji a také zachovat bez omezení úseky železniční dopravy: Frýdek-Místek – Ostrava a Veřovice – Valašské Meziříčí.