Bílovecké gymnázium vybralo na koncertě Nohavici 230 tisíc korun pro Ukrajince

NOVOJIČÍNSKO – Dvě stě třicet tisíc korun ve prospěch ukrajinských žen a dětí, takový je výtěžek z benefičního koncertu Jaromíra Nohavici, který ve čtvrtek 5. května uspořádalo Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci. Právě ve zdejším domově mládeže je ubytováno sedmdesát válečných uprchlíků, přičemž víc než polovinu z nich tvoří děti.

Jaromír Nohavica vystoupil na vyprodaném dvouhodinovém koncertu bez jakéhokoliv nároku na honorář. Výtěžek ze vstupného a darů posluchačů v celkové výši 200 tisíc korun bude použit na vybudování a vybavení místnosti pro neformální dětskou skupinu ukrajinských dětí v předškolním věku, aby jejich rodiče měli možnost nastoupit do zaměstnání a nemuseli být závislí na sociálních dávkách.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dalších 30 tisíc korun pro Ukrajince na útěku vynesla dražba portrétu Jaromíra Nohavici, jehož autorem je akademický malíř Stanislav Lubojacký. Olejomalbu o rozměrech 50 x 40 cm malíř vytvořil rovněž bez nároku na honorář. Jaromír Nohavica obraz jeho novému majiteli na místě také podepsal.

Jaromír Nohavica vystoupil v Bílovci po třech desítkách let. „Ke skvělé atmosféře koncertu přispělo rovněž vystoupení sboru bíloveckého gymnázia. Ten zazpíval několik Nohavicových písní, některé z nich dokonce společně s jejich autorem a interpretem,“ řekl ředitel školy, Pavel Mrva, který si zároveň  pochvaloval, že koncert skončil potleskem posluchačů vstoje.