Nový rekord je na světě! V Karviné se sešly tisíce lidí, aby si spolu vydesinfikovali ruce

KARVINÁ – V Karviné se 5. května sešlo přes dva tisíce lidí, aby si vydesinfikovali ruce. Kromě toho, že tím padl český rekord v této aktivitě, dostalo se lidem i kulturního zážitku. Akce totiž vyvrcholila koncertem populárního zpěváka Marka Ztraceného.

Akce se konala v rámci Májového dne zdraví. Na místě si v jednu chvíli společně dezinfikovalo své ruce 2 045 osob. Byl tak překonán rekord z roku 2009, kdy si v rámci Světového dne mytí rukou dezinfikovalo v areálu Fakultní nemocnice Ostrava své dlaně 1 067 lidí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nemocnice Karviná-Ráj pořádala se statutárním městem Karviná a Moravskoslezským krajem Májový den zdraví poprvé. Akce měla lidem připomenout Světový den hygieny rukou, který letos připadl na 5. května.

„Jedním z úkolů naší nemocnice je působit preventivně na veřejnost v oblasti zdraví. Rádi jsme uspořádali tuto akci jejíž součástí je pokusit se překonat český rekord v hromadné dezinfekci rukou. Mám radost, že se nám to podařilo a Karviná bude ode dnešního dne zapsaná v české knize rekordů“ řekl ředitel Nemocnice Karviná-Ráj, Ivo Žolnerčík.

Součástí Májového dne zdraví, který proběhl v areálu Loděnice v parku Boženy Němcové, byla také beseda se Srdcaři Karviná, možnost vyšetření zraku, konzultace s lékaři, sportovní aktivity pro děti a již zmíněný akustický koncert zpěváka Marka Ztraceného.