Okolí kostela sv. Ducha v Zábřehu by mělo do několika let zkrásnět

OSTRAVA – Město Ostrava vyhlásilo veřejnou soutěž o návrh na úpravu okolí sakrální stavby v samém srdci Ostravy – Zábřehu. Vzniknout by zde měl příjemný prostor pro posezení, setkávání i příležitostné komunitní aktivity.

„Jedná se už o jedenáctou podobnou architektonickou soutěž v novodobé historii Ostravy. Okolí kostela sv. Ducha v Zábřehu bude poté sloužit pro místní obyvatele i návštěvníky. Cílem je, aby využití prostranství bylo řešeno inovativně a jinak, než zbylé prostranství v okolí,“ uvedla náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V současnosti okolí kostela funguje jako nevzhledné parkoviště. Úkolem soutěžících je navrhnout celkovou úpravu tohoto veřejného prostranství s přihlédnutím nejen ke kostelu sv. Ducha, ale také k okolním objektům – kinu Luna, obchodnímu centru Kotva, přilehlé mateřské škole a sídlištní zástavbě. Zohlednit musí také možnou dostavbu fary, která byla součástí původního návrhu kostela.