Lesního dělníka na Frýdeckomístecku zranil padající strom

FRÝDEK – MÍSTEK / Přílet vrtulníku z Ostravy si vyžádala nehoda pracovníka, který v nepřístupném lesním terénu na Frýdeckomístecku těžil dřevo.

Informaci o zranění lesního dělníka dostali záchranáři na dispečinku v úterý 31. května odpoledne okolo 13,00 hodiny. „Spolu s vrtulníkem se na místo vydali také horští záchranáři, policisté a hasiči,“ upřesnil detaily ze záchranné akce mluvčí záchranářů, Lukáš Humpl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jednačtyřicetiletý muž se nacházel v terénu na šikmé lesní planině pod hřebenem v oblasti Velký Polom. Po příletu byl z vrtulníku za použití navijáku k pacientovi spuštěn lékař. Prvotním vyšetřením zjistil u pacienta těžké poranění dolní končetiny. Po jejím uložení do vakuové matrace a podání léků tlumících bolest byl muž zafixován do celotělové vakuové matrace a vaku.

Vrtulník pak zraněného i lékaře vyzvedl z místa pomocí jeřábu. Na hřebeni posádka přeložila postiženého do vrtulníku, který jej šetrně přepravil do péče lékařů ostravské Fakultní nemocnice.