Sezóna letních koupališť v kraji je zahájena, letos bohudík bez korony

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Právě na první červnový víkend 4. a 5. června si naplánovala většina provozovatelů letních koupališť v Moravskoslezském kraji zahájení letošní koupací sezóny. Po dvouletých peripetiích tento rok navíc neplatí pro vstup na vodní radovánky žádné pandemické restrikce.

O posledním víkendu otevřeli například letní aquapark Olešná. „Náš areál je perfektně připravený, voda má všechny potřebné atesty a splňuje všechna kritéria. Těšíme se na všechny návštěvníky,“ informoval Jan Damek za provozovatele aquaparku Olešná. Otevřeno je zde v červnu denně od 9,00 do 19,00 hodin. Vstupné pro jednotlivce zde pořídíte od 125,- do 175,- korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Mezi další otevřené venkovní areály patří třeba letní koupaliště SAREZA v Ostravě – Vřesině. Také tady otevírají v průběhu června od 9,00 do 19,00 hodin. Teplota vody, kterou uvádí koupaliště na své internetové stránce, rozhodně potěší. Má totiž ve velkém plaveckém bazénu 23,1 stupňů, což je pro toto období slušná hodnota. Za individuální vstup zde zaplatíte od 70,- do 150,- korun.

Pokud nejste příznivcem koupališť a volíte raději přírodní plochy, pak můžeme doporučit k návštěvě bohumínské Kališovo jezero, kde před nedávnem došlo na obnovu hřiště pro plážový volejbal a přibyly nové průlezky pro nejmenší.