Hlučínská štěrkovna bude fungovat i letos, práce na březích ale pokračují

HLUČÍN – Přestože na břehu sportovně rekreačního areálu hlučínské štěrkovny nadále probíhají stavební práce, koupání zde bude s menšími omezeními možné i letos. Provozovatel areálu zároveň změnil výši vstupného do areálu. Samozřejmě směrem nahoru.

Otevření areálu pro rekreaci obyvatel je v plánu na 24. června. Areál se lidem otevře denně od 8,00 až do 22,00 hodin a sezóna by měla trvat až do 4. září.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Vzhledem k rostoucím nákladům na údržbu areálu měníme o víkendech cenu, která se zvyšuje na osmdesát korun za vstup. Přes týden ale zůstane cena vstupného na loňské hodnotě,“ uvádí Martin Nováček z městské příspěvkové organizace Sport a kultura Hlučín.

Pro pravidelné návštěvníky je tady možnost koupě celosezónní permanentky v hodnotě 990,- korun. V případě každodenní návštěvy vyjde vstup na 14,- korun. Novinkou je od letoška na štěrkovně možnost placení kartou.

Vodní plocha pro plavání a další vodní aktivity zůstává bez omezení. Návštěvníci ale musí počítat s tím, že část břehu není přístupná. Tyto úseky jsou označené bójkami a částečným oplocením u výpustného objektu, přelivu a břehů směrem od obce Kozmice.

„Na těchto místech se stále staví. Proto apelujeme na dodržování zákazu vstupu do těchto oblastí. Porušení tohoto zákazu bude řešeno bezpečnostní službou, městskou i státní policií,“ dodal ještě Martin Nováček.