O víkendu se do Bohumína vrátí po dvouleté pauze Odemykání Odry

BOHUMÍN – O následujícím víkendu se vrátí po nucené koronavirové pauze další z oblíbených, nejen bohumínských, kratochvílí. Odemykání meandrů Odry se koná 25. června u starého hraničního mostu ve Starém Bohumíně.

„Plavba nejkrásnějšími zákrutami přírodní památky Poodří našla pevné místo v kalendáři bohumínských městských akcí. Milou tradici načas narušila epidemie koronaviru, teď je zase zpátky,“ sdělila mluvčí města, Jana Končítková. Ta ještě dodala, že s vodáckým prvním zvoláním „ahoj“ v sezoně zahájí provoz i bohumínská půjčovna lodí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Letošní ročník akce má svůj termín v sobotu 25. června. Vodáci se u nástupního místa ve Starém Bohumíně sejnou po druhé hodině odpolední. Ve tři hodiny pak slavnostně odemknou meandry a vyrazí na sedmikilometrovou cestu k soutoku Odry s Olší až do polského Zabelkówa.

Účastníci mohou vyplout buď na vlastních lodích, nebo využít nabídku městské půjčovny. Zapůjčení městské kánoe nebo raftu je zdarma, zájemce zaplatí pouze za dopravu lodě z cílové stanice zpátky do Bohumína. Zájemci si loď z městské půjčovny musí zarezervovat na mailu odemykani-odry@mubo.cz nejpozději do 22. června.

„Obsazenu máme zatím třetinu z třiceti nabízených plavidel. Po doplutí do cíle zajistí pořadatelé přepravu účastníků a půjčených lodí zpět na hraniční přechod v Chalupkách, kde se účastníci mohou těšit na občerstvení,“ uvedla Mirka Šmídová z organizačního odboru bohumínské radnice.

Městská půjčovna pak lodí se pak otevře od 26. června vždy v soboty, neděle a svátky, a to až do 24. září.