Koloběžkář sjíždějící hory je postrach. Tento týden jeli tři z Pusteven do špitálu!

MORAVSKOSLEZKÝ KRAJ – S rostoucími možnostmi a touhou lidí po extrémních kratochvílích narůstají zdravotnickým záchranářům v Moravskoslezském kraji počty vážných úrazů. Po neuvážených radovánkách s koloběžkami přišli během čtyř dní jen na Pustevnách k úrazu tři lidé. 

„V okrese Nový Jičín, konkrétně na Pustevnách, opravdu máme za sebou v posledních dnech zásahy u tří vážných zranění. Všichni koloběžkáři sjížděli do Trojanovic,“ potvrdil případy mluvčí záchranářů, Lukáš Humpl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Poprvé dostali krajští operátoři hlášení o úrazu na koloběžce v sobotu 25. června odpoledne. „Jednapadesátiletého muže našli turisté v bezvědomí s poraněním zad a hrudníku,“ líčí drama Lukáš Humpl.

Muže se podařilo přivést k vědomí a údajně se záchranáři komunikoval. Po zajištění krčním límcem byl uložen do vakuové matrace a letecky přepraven do ostravské Fakultní nemocnice.

Dva zraněné jezdce měli na starosti záchranáři ve středu 29. června. „Jednalo se o šestnáctileté mladíky, kteří se při sjezdu z Pusteven střetli,“ popisuje další nešťastnou událost Humpl.

Jeden z koloběžkářů si přivodil těžké poranění dolní končetiny spolu s mnohočetnými odřeninami trupu. Druhý přišel k poraněním hlavy a horní končetiny. Oba pacienti byli transportováni do zdravotnických zařízení, konkrétně Fakultní nemocnice Ostrava a nemocnice ve Frýdku-Místku.